Óriási finanszírozási lehetőséget kapnak a magyar vállalkozások a koronavírus-válság időszakában

Óriási finanszírozási lehetőséget kapnak a magyar vállalkozások a koronavírus-válság időszakában

Azért, hogy még jobban eltaláljuk a vállalkozói igényeket a koronavírus-válság idején, három fontos változás és bővülés várható a Széchenyi Kártya Programban a közeljövőben, amelyek mind az új termékek rugalmasabb igénybevételét jelentik – jelezte a Portfolio-nak adott rövid interjújában Krisán László. A Széchenyi Kártya Programot koordináló KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója azt mondta: eddig több mint 7 ezer vállalkozói megkeresés és közel 3 ezer konkrét hiteligénylés  érkezett be és a vállalkozások kérései alapján tettek javaslatot a programot felügyelő Innovációs és Technológiai Minisztérium felé, amely egyetértéssel jóváhagyta ezeket. Krisán László úgy látja, hogy a hozzájuk forduló sokezres vállalkozói kör egy része megoldásként éli meg a kedvezményes hiteleket, másik része óriási lehetőséget lát a Program új konstrukcióiban és a „muszáj felvennem ezt a hitelt” hozzáállást tapasztalja; a harmadik kör pedig azt mondja, hogy már készülve a válság utáni időszakra beruházni, fejleszteni szeretnének, így élni akarnak ezekkel a lehetőségekkel.

Kisvállalatok közel fele áhítozik az EU-pénz után

A következő egy évben a hazai mikrovállalkozások közel negyede, a kisvállalkozásoknak pedig 41 százaléka tervezi, hogy uniós forrásokra pályázik - derül ki a Garantiqa Hitelgarancia Zrt. közleményéből. A hazai mikrovállalkozások harmada, a kisvállalkozásoknak pedig több mint fele tervez beruházást a következő egy évben.

Beruházási hitellel segíti az MFB az új EU-pályázatot

Miután a napokban megjelent az Újgenerációs NGA és felhordó hálózatok fejlesztése című uniós pályázat 68 milliárd forintos fejlesztési kerettel, ma közzétették a kizárólag ehhez a pályázathoz társuló beruházási hitelre vonatkozó pályázat főbb tudnivalóit is. Kiderült például, hogy évi 0,5%-os kamat mellett legfeljebb 18 éves hitelt nyújt majd a Magyar Fejlesztési Bank a szélessávú internet hálózat fejlesztéséhez. A vissza nem térítendő uniós forráshoz társuló visszatérítendő forrás (pénzügyi eszköz) keretösszege legfeljebb 10 milliárd forint lehet, ügyletenként pedig legalább 10 millió forintot, legfeljebb 1,5 milliárd forintot tehet ki a kért összeg.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Hoppá: jönnek az új bónusz állampapírok, ennek sokan nem fognak örülni!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.